Pridané: 11. októbra 2015 | Autor: admin

Ako si správne vyberať posteľ

Mnoho z nás si neuvedomuje jednu podstatnú vec. Na posteli strávime približne tretinu nášho života. Tejto skutočnosti je preto potrebné dobre porozumieť a svoju posteľ si vyberať naozaj zodpovedne. Posteľ nám musí ponúknuť kvalitný priestor nielen na spanie, ale aj učenie, čítanie či sedenie. Jej vlastnosti musia spieť k pohodlnosti a zdravotnej nezávadnosti. Všetko potrebné o tom, ako vybrať posteľ, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

 

Vzhľad postele

Pri kúpe postele v obchodoch s nábytkom sa často zameriavame hlavne na jej výzor. Z praktického hľadiska je však výzor úplne zanedbateľný. Posteľ si totiž nekupujeme preto, aby mala atraktívny vzhľad, ale aby poskytla kvalitný spánok. Posteľ musí byť taktiež praktická, čo znamená najmä to, že má zabezpečiť pohodlné upratovanie okolitého priestoru. Práve preto vám odporúčame posteľ na nožičkách. Nožičky umožnia, že utieranie prachu pod posteľou nebude žiadnym problémom. Matrac bude navyše dýchať z oboch strán, preto sa nemusíte báť žiadnych plesní či zatuchnutia.

 

Rozmery postele

Rozmery postele prispôsobuje osobám, ktoré ju budú dennodenne využívať na spánok. Dĺžka postele by mala byť minimálne o 20 cm väčšia ako je výška najväčšej osoby, ktorá bude na posteli spávať. Pre pohodlný spánok je dôležitá taktiež šírka postele, ktorá by mala byť minimálne 90 cm na jednu osobu. Všetky ideálne manželské postele by preto mali byť minimálne 180 cm široké.

Čo sa týka materiálu, tak je úplne jedno, či si vyberiete kovové postele, drevené alebo postele s poťahovým materiálom. Hlavne aby vám zapadli do celkového štýlu vášho bytu.

Manželská postel nám neslúži výlučne len na ležanie, keďže ju niekedy využívame aj ako alternatívu sedenia v miestnosti. Preto si pri jej výbere všímame aj jej výšku. Tá by mala mať minimálne 45 cm, avšak nie viac ako 60 cm. Ideálnu výšku si overíme jednoduchým testom. Pri sadnutí na posteľ a uložení oboch chodidiel pevne na zem, by sme mali mať v kolene približne pravý uhol. Tento test nám ľahko pomôže pri výbere a prispeje k vhodnosti postele práve vzhľadom na naše telo.

 

V nasledujúcom článku si povieme viac na tému poschodové postele z masívu, o výbere matraca a o najvhodnejšom dispozičnom riešení detskej a manželskej postele.

 

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.