Pridané: 18. mája 2012 | Autor: admin

Ako si zariadiť chatu

Chata je špecifické miesto, ktoré využívame iba sporadicky. Využívame ju počas voľných víkendov alebo ako miesto pre čas dovolenky. Zariadenie tohto druhu interiéru sa preto od bežnej domácnosti do značnej miery líši. Pri výbere nábytku a doplnkov musíme zohľadniť sezónnosť návštev a iné faktory, ktoré na tieto predmety budú počas roka pôsobiť.

 

Nábytok musí byť kvalitný

Pri výbere nábytku sa musíme zamerať na kvalitu a nie kvantitu. Nábytok je na rozdiel od bežnej domácnosti vystavený náročnejším podmienkam. V zimnom období, kedy je chata nevyužívaná je nábytok vystavený mrazom. Je veľmi pravdepodobné, že v chate bude v určitých obdobiach zvýšená vlhkosť. Pri výbere nábytku sa preto zamerajte na osvedčených výrobcov. Vybrať si môžete napríklad kvalitný nábytok bogfran alebo nábytok z borovicového masívu. Vyberajte nábytok, ktorého tvary nie sú moc komplikované a sú jednoduché na údržbu. Určite nechcete, aby ste trávili čas na chate upratovaním. Ideálnym riešením je chata zariadená v čistom a minimalistickom štýle.

 

chata v prekrásnej prírode

 

Vykurovanie a klimatizácia

Chatu naplno využijete počas letnej a zimnej dovolenky. Aby ste si vytvorili pre toto obdobie príjemné prostredie, bude nutné chatu dostatočne vykúriť alebo vychladiť. Naozaj štýlovým riešením sú pre zimné obdobie krbové pece. Nielen že sa dizajnovo hodia k tomuto typu interiéru ale aj ich praktická stránka je dotiahnutá do dokonalosti. Moderné krbové pece majú prepracovaný spôsob spaľovania a dokážu naplno využiť potenciál použitého paliva. Na rozvod tepla do ďalších miestností môžete využiť teplovzdušné rozvody.  Pre letné mesiace bude dostačujúca prenosná klimatizácia. Ak ale plánujete využívať  chatu v lete pravidelne, zvážte kúpu rozmernejšej zabudovanej klimatizácie.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.