Pridané: 20. marca 2017 | Autor: admin

Ako ušetriť priestor v spálni

Viacerí z nás sa určite zamýšľajú nad tým, ako čo najlepšie využiť priestor v byte alebo dome. Niekedy je to jednoduché – hlavne vtedy, keď máte veľký dom a dostatok miesta na všetko, čo potrebujete. Inokedy to však vôbec jednoduché byť nemusí – je to napríklad vtedy, keď hľadáte v malom byte každý voľný kúsoček priestoru.

Dnes sa bližšie pozrieme na to, ako sa dá ušetriť miesto v spálni a ako si tak usporiadať veci, aby každá vec mala svoje vlastné miesto. Pri zariaďovaní bytu sa venuje zvyčajne veľká pozornosť kuchyni alebo obývačke, prípadne vstupnej predsieni. A na spálňu sa niekedy pozabúda. Často sa rieši manželská posteľ, ale nie vždy sa venuje dostatok času aj nábytku v spálni. A to je dosť dôležité, lebo neskôr môžeme zistiť, že by sme v spálni potrebovali ďalšie odkladacie miesto pre oblečenie.

V spálni trávime pomerne dosť času a aby sme sa v nej cítili pohodlne a príjemne, mali by sme šikovne riešiť aj tento priestor, teda vhodný nábytok a miesta na odkladanie oblečenia.

Miestnost-4-spalna

Aké ušetriť miesto a priestor v spálni?

  • viac alebo menej kusov nábytku – v spálni zvyčajne najviac miesta zaberá manželská posteľ a na ostatný nábytok už nie vždy zostáva dosť miesta. Je na vás, či by ste chceli riešiť nábytok tak, že budete mať viac kusov rôzneho nábytku, teda napríklad nočné stolíky, komody, veľké skrine a podobne. Alebo či si zvolíte skôr jednu väčšiu vstavanú skriňu a teda budete potrebovať v spálni menej nábytku. S požiadavkou na menšie alebo väčšie vstavané skrine sa môžete obrátiť na Mojaskrina.sk.

 

  • využite priestor na maximum – ak sa vám zdá, že máte v spálni málo priestoru a potrebovali by ste mať ďalšie miesta na odkladanie a uskladnenie vecí, poobzerajte si rôzne realizácie spálňového nábytku. Na internete alebo priamo u predajcov nájdete rôzne možnosti a fotografie ako sa dá efektívne využiť konkrétny priestor. A môžete si s nimi prejsť vašu predstavu, reálne možnosti a ako to bude vo výsledku vyzerať.

 

Aké sú výhody vstavaných skríň v spálni?

Vstavané skrine sa rozšírili aj do našich spálni a celkovo do celej domácnosti. Sú to už desiatky spální, ktoré majú vstavanú skriňu od Mojaskrina.sk. Vstavané skrine sú vo svojej podstate atypické skrine, ktoré využívajú daný priestor a do spálne sa hodia najmä preto, lebo tu býva pomerne málo priestoru.

 

  • zladenie s ostatnými prvkami v spálni – pri výbere farieb, materiálov a celkového návrhu vstavanej skrine sa dá poradiť s odborníkmi tak, aby vaša nová vstavaná skriňa bola zladená s vašim doterajším zariadením v spálni. To znamená, že farebná kombinácia posuvných dverí a farba drevovláknitých dosiek v skrini sa môže vzhľadovo prispôsobiť tomu, čo už máte v spálni. Alebo je možné aj riešenie návrhu a výroby kompletnej sady nábytku na mieru tak, aby boli všetky kusy dokonale zladené.

 

  • dostatok miesta na všetko potrebné – ak hľadáte miesto, kde a ako uložiť väčšie množstvo oblečenia, môžete zvážiť práve vstavanú skriňu. Jej výhodou je aj to, že má väčší vnútorný priestor ako klasická skriňa. A tak sa do nej zmestí výrazne viac oblečenia. A okrem toho môžete mať dostatok poličiek, a tak bude toto oblečenie uložené aj prehľadne.

 

  • dizajnový a funkčný prvok – vstavaná skriňa v spálni môže byť nielen funkčným, ale aj dizajnovým doplnkom. Vstavané skrine sa dajú navrhnúť a vyrobiť s rôznymi farebnými alebo matovanými sklami, ktoré voláme lacobely. Lacobely môžu byť na posuvných dverách kombinované aj s drevotrieskou. Prípadne sa dajú na posuvné dvere použiť fototapety s rôznymi motívmi – od detských, cez prírodné, až po industriálne. Posuvné dvere na vstavanej skrini môžu mať aj funkčný prvok – veľké zrkadlo, ktoré nahradí akékoľvek iné veľké zrkadlo v domácnosti. Dámy si tak môžu skontrolovať svoj zovňajšok hneď ráno, ešte pred odchodom do práce.

 

Či už máte veľa pánskeho alebo dámskeho oblečenia, vstavané skrine vám pomôžu v tom, aby každá vec mala svoje miesto. Inšpirovať sa môžete aj na webstránke www.mojaskrina.sk. Súčasťou vstavanej skrine môžu byť aj zásuvky a šuflíky pre topánky, lodičky alebo balerínky. Podobne sa dajú nájsť špeciálne držiaky na kravaty, nohavice a košele. Do vstavanej skrine sa dajú zakomponovať vysúvacie police, vešiaky na ramienka alebo drôtené koše na ukladanie ponožiek.

 

Zhrnutie článku:

Dá sa povedať, že vstavané skrine si postupne nachádzajú svoje miesto aj v spálniach. Tu sa využívajú hlavne na uskladnenie bielizne a oblečenia. Pomáhajú využívať daný priestor na maximum a v spálni môžu byť vstavané skrine nielen funkčným, ale aj dizajnovým doplnkom.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.