Pridané: 27. novembra 2011 | Autor: admin

Ako zariadiť spálňu

Zariadenie tejto miestnosti je veľmi jednoduché.  Manželská posteľ, nočný stolík a nejaká tá skriňa. Na prvý pohľad to nevyzerá zložite ale keď vám začnú v predajni klásť otázky ohľadne ponúkaného sortimentu, je dobré byť pripravený.

 

Rozmer postele

Rozmer lôžka postele je dôležitý hlavne pre jedincov vyššieho zrastu. Kúpou príliš malej postele by spánok nemusel byť potešením, možno práve naopak.   V ponuke sú manželské postele s dĺžkou od 180 centimetrov. Tie sú však vhodné iba pre vzrastovo nie príliš vysoké osoby. Pre priemerné postavy odporúčame dĺžku postele 200, pre tých, ktorý majú radi dostatok priestoru dĺžku 220. Samozrejme rozdiely sú aj v šírkach postelí. Snažte sa vybrať čo najširšiu, určite neoľutujete. Štandardne je šírka jedného lôžka 90 cm, v ponuke predajcov sú ale bežne dostupné šírky 100 až 110cm.

moderná spálňa

Nočné stolíky

Nočný stolík treba vyberať s ohľadom na výšku postele. Všetky predmety na stolíku by mali byť bez väčších problémov dosiahnuteľné z postele. Nočný stolík by mal disponovať úložným priestorom, v ideálnom prípade kombináciou otvoreného a uzavretého  úložného priestoru.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.