Pridané: 30. novembra 2016 | Autor: admin

Dokonalé osvetlenie kuchyne. Ako na to?

Kuchyňa je kráľovstvom každej gazdinky. Je to miesto, kde sa intenzívne pracuje. Ale v mnohých domácnostiach aj miesto, kde sa stretáva rodina pri spoločnom jedle. Preto je tu dobrý výber osvetlenia doslova alfou a omegou. Ako teda vybrať dokonalé osvetlenie kuchyne?

Rozloženie kuchynských svietidiel

Pri výbere osvetlenia do kuchyne platí, že dôležitá nie je len estetická stránka, ale dôraz sa kladie najmä na funkčnosť. Pamätajte, že činnosti v kuchyni sú náročné na zrak. Preto je tu kvalitné osvetlenie naozaj nevyhnutnosťou. Tak, ako je celá kuchyňa rozdelená na rozličné zóny, podobne by malo byť rozdelené aj osvetlenie.

  1. Centrálne osvetlenie

Alebo takzvané základné osvetlenie kuchyne, by malo byť dostatočne výkonné. Použiť môžete buď stropné svietidlo, prípadne luster. Výber závisí od štýlu, v akom máte kuchyňu zariadenú. V každom prípade ale dbajte o to, aby svetlo, ktoré toto osvetlenie vydáva, bolo príbuzné tomu dennému. Tak sa vám bude v kuchyni výborne pracovať. Pri výbere svietidla do kuchyne môžete použiť aj malé triky. Ak máte napríklad maličkú kuchyňu a chcete ju opticky zväčšiť, použite svietidlo, ktoré poskytuje možnosť nastavenia smeru svetla. Časť svetiel nasmerujte do miestnosti a časť do stropu. Kuchyňa sa tak opticky zväčší. Takýto typ svietidiel do kuchyne ponúkajú napríklad svietidlá Casca. Samozrejme, pri výbere centrálneho svietidla to nekončí. Kuchyňa potrebuje omnoho viac svetla!

  1. Osvetlenie nad stôl

Ak je pre vašu domácnosť kuchyňa zároveň jedálňou, nevyhnutnosťou je aj osvetlenie jedálenského stola. Na tento účel je najideálnejšie závesné svietidlo, ktorého výška sa dá korigovať. Podľa potreby si tak svietidlo umiestnite vyššie, prípadne nižšie nad stôl. Využiť môžete aj online predaj svietidiel a vybrať si tak vhodné svietidlo z pohodlia svojho domova.

  1. Svetlo nad pracovnou doskou

Kvalitné svietidlá Casca vám ponúkajú bohatý výber osvetlenia nad pracovnú dosku do kuchyne. Na tento účel poslúžia ideálne bodovky do kuchyne. Bodové svetlá sa montujú priamo pod vrchné skrinky kuchynskej linky a dokonale tak osvetlia pracovnú dosku. Alternatívou sú tiež LED pásiky.

  1. Máte v kuchyni barový pult?

V mnohých moderných kuchyniach je aj bar, ktorý oddeľuje jedálenskú časť od pracovnej časti. Často slúži aj ako raňajkový stôl. Takisto je preto nutné ho osvetliť. Aj na tento účel vynikajúco poslúžia závesné svietidlá Casca s možnosťou korigovania výšky.

Ak teda hľadáte funkčné a estetické osvetlenie do kuchyne, stavte na svietidlá Casca. Ideálny výber do každej kuchyne, v ktorej sa žije aj pracuje!

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.