Pridané: 9. marca 2012 | Autor: admin

Drevené obklady interiérov

Rozhodli ste sa priniesť do vášho domova troška prírody. Tak potom drevený obklad  stien by mohol byť tým pravým riešení práve pre vaše potreby. Pozrime sa na jeden z najpoužívanejších obkladov, ktorý je vhodný do každého typu interiéru. Áno, hovoríme o tatranskom profile. Je lacný, trvácny a jeho montáž je veľmi jednoduchá. Tak sa na neho pozrime trocha zbližša.

 

Tatranský profil

Ide o drevený obklad s typickým vzorom, označovaným ako perodrážka. Na jednej strane   tatranského profilu je totiž pero (výstupok) a na druhej drážka. Tieto do seba dokonala zapadajú a spájaním jednotlivých profilov tak vzniká súvislý celok. Je veľmi jednoduché vytvoriť tak dokonalý obklad aj pre človeka nie príliš zdatného v domácich prácach. Na výrobu tatranského profilu sa najčastejšie používa smrekové drevo, v ponuke však nájdeme aj profily borovicové. Drevo musí byť dôsledne vysušené na požadovanú hranicu. Tak sa zabráni neskorším zmenám veľkosti jednotlivých profilov a ich deformáciám.

Cena

Cena je do značnej miery ovplyvnená dnešnou rýchlou dobou a je tlačená veľkovýrobcami na veľmi nízku úroveň. Našťastie pre nás, maloodberateľov, tak môžeme nakúpiť drevený obklad v podobe tatranského profilu už za 2€ za meter štvorcový. Ak ale chceme vsadiť na kvalitu a väčšiu hrúbku obkladu, nevyhneme sa cenám nad 4€ za meter štvorcový.

Pozrite si tiež kategóriu Zrubové obklady

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.