Pridané: 18. januára 2012 | Autor: admin

Garážové brány

Výber garážovej brány patrí medzi úlohy, ktoré v sebe nesú nemalú dávku zodpovednosti. Aby si garážová brána plnila svoje úlohy bezproblémovo  po dlhé roky, musíte vybrať ten správny typ a prevedenie, ktoré bude zodpovedať vašim požiadavkám.  Práve pre vás je určených zopár nasledovných riadkov, ktoré vám pomôžu zorientovať sa na trhu s garážovými bránami.

Zabráňte únikom tepla

Výber brány ovplyvňuje veľké množstvo faktorov. Prvým z nich je samotný priestor, pre ktorý je brána určená.  Vo väčšine prípadov sa jedná o garážové brány určené pre priestory vykurované. V tomto prípade je nutné zvoliť typ brány s vnútornou tepelnou izoláciou. Tá zabráni únikom tepla do takej miery, že sa vám vaša investícia do izolácie vráti už v prvom roku využívania.  Pre lepšiu predstavu si môžete predstaviť plastové okno. To disponuje rovnakými tepelno-izolačnými vlastnosťami ako kvalitná garážová brána s vnútornou tepelnou izoláciou.

Troška luxusu

Ak máte nejaké to euro navyše a máte radi pohodlie, určite siahnete po automatickom pohone brány. Ide o jednoduchý elektromotor, ktorý má dlhú životnosť a takmer žiadne požiadavky na údržbu. Odmenou vám bude komfort, ktorý oceníte každý deň. Táto investícia sa naozaj oplatí. Ovládanie garážovej brány je možné buď diaľkovo alebo priamo ovládacím prvkom na stene garáže.

Farebné prevedenie

Farebná škála používaná na doladenie vzhľadu garážových brán je naozaj veľmi široká. Už nie je problém tieto brány prispôsobiť akémukoľvek priestoru. Zladenie  aj s dizajnovo komplikovanejšími stavbami už nie je žiadny problém. Asi najobľúbenejším variantom sú garážové dvere vo farbe tmavého dreva. Stále obľúbené je ale aj biele prevedenie brány a to hlavne vďaka nižšej cene.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.