Pridané: 27. februára 2012 | Autor: admin

Kvalitné manželské postele

Spánok je dôležitou súčasťou života každého z nás a prevádza nás celým životom. Z tohto dôvodu je veľmi dôležité vybrať si miesto, kde budeme tráviť tento čas. Práve posteľ je tým nábytkom, ktorý nám môže spánok spríjemniť alebo naopak. Venujte preto kúpe postele dostatočnú pozornosť.

Rozmery manželskej postele

Okrem iného sa musíme pri výbere manželskej postele zamerať na jej rozmer. Príliš krátke alebo úzke manželské  postele by nám neumožnili naplno relaxovať a vychutnať si tak potrebný nočný odpočinok. Rozmer postele vždy prispôsobujeme postave používateľa. Šírka manželskej postele sa najbežnejšie pohybuje v rozmedzí od 140 do 180 centimetrov. Ak vám to priestorové možnosti izby dovolia, odporúčame vždy zvoliť maximálnu možnú šírku. Dĺžka postele sa začína na hranici 200 centimetrov. Ak chcete zistiť optimálnu dlžku postele práve pre vaše potreby, pripočítajte k svojej výške ďalších 25 centimetrov a výsledkom je ideálna dĺžka postele.

Pozrite si kategóriu:  Poschodové postele

Matrac do manželskej postele

Aby bol spánok v kvalitnej posteli plnohodnotný, je nutné si zvoliť kvalitný matrac. Voľba tvrdosti je čisto subjektívnym rozhodnutím. Ak uprednostňujete tvrdšie matrace, zvoľte tvrdší. Nenechajte sa pomýliť pravidlami, ktoré sa snažia predajcovia matracov svojim zákazníkom prezentovať.

 

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.