Pridané: 12. apríla 2012 | Autor: admin

Moderné a praktické svietidlá

Zariadiť domácnosť presne podľa vašich predstáv tak, aby vyhovovala vášmu vkusu a estetickému cíteniu, je dnes veľmi jednoduché. Ponuky predajcov nábytku a bytových doplnkov sú naozaj veľmi pestré a uspokoja potreby aj tých najnáročnejších zákazníkov. Oblasť bytových svietidiel nie je výnimkou.

 

Stropné svietidlá

Centrálnym osvetlením miestnosti sú v prevažnej miere prípadov stropné lampy. Tie môžu mať viacero podôb. V moderných domácnostiach sa znovu vraciame k tradičným lustrom, ktoré dokážu priestor oživiť. Lustre sú často veľmi výrazným estetickým prvkom miestnosti a do značnej miery určujú celkový dojem. Pre milovníkov netradičných a originálnych riešení sú v ponuke aj prepracované závesné stropné svetlá od popredných dizajnérskych spoločností.

Bodové svietidlá

Špecifickým osvetlením určeným pre interiér sú bodové svietidlá. Tento druh svietidiel je možné použiť ako lampy stropné alebo nástenné. Tok svetelných lúčov je možné nastaviť  a nasmerovať na miesta, ktoré si vyžadujú viac svetla. Veľkú obľubu si získali najmä  v kúpeľni, kde tvoria nerozlučný doplnok kúpeľňovému zrkadlu. Do tejto kategórie patria aj zapustené bodové svetlá, určené pre miesta so špecifickými nárokmi na rozloženie intenzity svetla.

 

Rada na záver

Dodržujte pokyny od výrobcu vášho svietidla. Používajte iba žiarovky podľa maximálneho Watt zaťaženia. Príliš silné žiarovky by mohli svietidlo roztaviť a spôsobiť požiar. Do vonkajších priestorov, na terasy a do záhrady, sú vhodné exteriérové svietidlá. Tie sú odolné voči vlhkosti.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.