Pridané: 27. novembra 2011 | Autor: admin

Moderný detský nábytok

Deti modernej rodiny trávia v svojej detskej izbe podstatne viac času ako v minulosti – tá sa stáva novým priestorom pre zábavu aj prácu. Kým tieto činnosti boli doménou skôr obývačky či kuchyne, dnešné deti si vyžadujú mať kontrolu nad svojim vlastným priestorom. Situáciu pochopili takisto výrobcovia detského nábytku, čo sa odráža aj na ich produktoch – môžeme ich charakterizovať troma slovami – funkčné, prispôsobivé a zábavné.

Mezanínová posteľ musí byť!

Izba Vášho dieťaťa práve neprekypuje voľným priestorom?  Vhodným kompromisom ako získať dodatočné miesto na písanie domácich úloh, je namiesto klasickej postele investovať do vyvýšenej postele s pracovným kútikom. Mezanínové postele pre deti sú nielen moderné ale taktiež praktické a stále častejšie sa objavujú v ponuke predajcov nábytku. (náš tip – poschodové  postele šetria priestor)

 

Ekologický nábytok je „in“

Detský ekologický nábytok svojimi vlastnosťami prekračuje všetky štandardy, ktoré sa týkajú noriem bezpečnosti a zdravotnej nezávadnosti. Cieľom výrobcov ekologického nábytku pre deti je minimalizovať využívanie takých materiálov, akými je olovo, plasty, ftaláty, ťažké kovy… Preferované  je predovšetkým drevo v kombinácii s inými recyklovateľnými materiálmi.

Dôkazom toho, že aj ekologický detský nábytok môže byť štýlový, je bohatá ponuka moderných viacúčelových kúskov, akými sú kombinovateľné poličky, sedačky, postele… Tie sa vďaka špeciálnym konštrukčným vlastnostiam prispôsobia veku Vášho dieťaťa a sprevádzajú ho celým jeho detstvom a dospievaním.

Farebné detské izby

Rok 2011 je podľa dizajnérov detského nábytku rokom miešania vzorov a farieb. K slovu sa stále výraznejšie dostávajú prúžky a bodky.

Čo sa týka farebnosti nábytku, stien a doplnkov, farbou roka 2011 je údajne koralová červená. V dievčenskej izbe dominuje sladká ružová či purpurová, nábytok do chlapčenskej izby zvoľte v citrónovo žltej, námorníckej modrej ži príjemne pastelovej zelenej.

Štýl nábytku je skôr minimalistický, nevyhnutnosťou sú aj z hľadiska bezpečnosti zaoblené hrany, dizajnu dominuje viacúčelovosť a hravosť .

Detská izba z katalogu

Predpokladom úspechu pri zariaďovaní akejkoľvek časti modernej domácnosti je inšpirácia. Prelistujte si magazíny o bývaní, posurfujte internetom, pozrite si katalógy, nájdite svoju múzu, poraďte sa Vašim dieťaťom. Ak ste sa rozhodli zmodernizovať detskú izbu, je to práve jeho názor, ktorý by mal byť pri výbere nábytku jednoznačne vypočutý. Predpokladom šťastného rodiča je totiž šťastné dieťa.

Autor článku
admin