Pridané: 12. apríla 2012 | Autor: admin

Módne trendy v záhrade

Aj záhrada je miestom odzrkadľujúcim moderné módne trendy.  V tohtoročnej ponuke predajcov ponúkajúcich záhradný nábytok nájdete naozaj štýlový tovar, ktorý vám pomôže zariadiť si záhradu elegantne a vkusne.

 

Materiál

Záleží len na tom, aký štýl záhrady vyhovuje vášmu estetickému cíteniu. Ak ste fanúšikom moderného minimalistického vzhľadu, určite vás poteší ponuka plastového nábytku alebo nábytku z umelého ratanu. Tieto materiály sa vyznačujú dlhou životnosťou a moderným vzhľadom. Dajú sa veľmi jednoducho čistiť a sú odolné voči poveternostným vplyvom.  Ak ste ale zástancom klasiky a drevený nábytok je pre vás samozrejmosťou, nemáte sa čoho báť. Aj ponuka dreveného nábytku je veľmi široká. Tento rok navyše zoženiete záhradný nábytok  z masívu ešte lacnejšie ako v minulosti.

 

Moderné prvky záhradnej architektúry

Záhrada už dávno nie je primárne určená na pestovanie ovocia a zeleniny. V dnešnej uponáhľanej dobe slúži hlavne na relax a odpočinok. Tomu sa prispôsobuje aj dispozičné riešenie záhrady. Prevažnú časť tvorí trávnik, ktorý dopĺňajú rôzne prvky záhradnej architektúry. Veľmi obľúbenými sú v posledných rokoch jazierka a rozsiahle skalky.  Veľa priaznivcov si získali aj praktické záhradné altánky alebo hojdacie siete. V dostatočne veľkých záhradách si svoje miesto často nájdu zapustené alebo voľne stojace bazény.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.