Pridané: 14. novembra 2016 | Autor: admin

Najčastejšie bytové doplnky

Bytové doplnky sú všeobecný pojmom, do ktorého sa zahrňuje veľké množstvo vecí. Svoju hlavnú funkciu však majú spoločnú – urobiť naše bývanie príjemnejším a útulnejším. Na výbere záleží predovšetkým od vášho vkusu ako majiteľa. Vy sami sa teda rozhodujete, či vám pri výbere záleží hlavne na účele a vyberáte racionálne alebo vám ide o dizajn a pozeráte sa na jednotlivé štýly, pri ktorých sa riadite svojimi pocitmi. Bytové doplnky hľadáte buď teda podľa charakteru alebo estetické významu. Poďme sa teda pozrieť na tie najčastejšie, ktoré v domovoch nájdete.

bytove-doplnky

Koberec

Kvalitné koberce sa kedysi využívali iba na zakrytie studeného betónu, parketových podláh alebo nevkusných linoleí. Boli hlavným bytovým doplnkom, kedy pokrývali takmer celú plochu jednotlivých miestností okrem kúpeľne a kuchyne. V súčasnosti sa však od tohto zvyku upúšťa a obrovské koberce sa nahradili štýlovými, kusovými kobercami. Kusové koberce teda hlavne vypĺňajú jednotlivé izby, kde tvoria dizajnový doplnok. Najčastejšímvýberom sú kusové koberce s vysokým vlasom v kombinácii so sympatickým farebným motívom.

Kobercové nášľapy

Kobercové nášľapy sú prakticky koberce, ktoré sa využívajú na schodiskách. Svoj účel plnia zabraňovaním opotrebovaniu schodov pri každodennom chodení, zabraňovaním pošmyknutiu sa alebo pri zmäkčovaní tvrdého materiálu, ktorý pokrýva schody, ako je dlažba alebo drevo. V správnej farebnej kombinácii so schodmi plnia praktický i estetický účel. Ich inštalácia je pritom ľahká, kvôli tomu, že ich spodná strana má samolepiacu pásku, ktorá zabraňuje zošuchnutiu zo schodov.

Behúne a rohožky

Behúne a rohožky predstavujú osobitnú kategóriu bytových doplnkov. Behúne sú prakticky úzke koberce, ktoré sú položené najčastejšie na chodbe, vstupnej hale a podlhovastých izbách. Predstavujú ideálne riešenie pre podlahy.Sú totižto mäkké, pohodlné pre chôdzu a zabraňujú pošmyknutiu.

Rohožky zas oživujú fasády domu za lacný peniaz. A za tých pár eur vám okrem zbavenia nečistôt z vašich topánok môžu správnym dizajnom vyčarovať úsmev na tvári. Viac menej je to prvá vec, ktorá vás víta pri príchode domov. Taká personalizovaná rohožka zaujme i vašich hostí a začne konverzáciu.

 

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.