Pridané: 12. júna 2012 | Autor: admin

Nová fasáda rodinného domu

Máte novo postavený rodinný dom a zvažujete, aká bude finálna verzia povrchovej úpravy stien? Alebo potrebuje fasáda vášho domčeka nový kabát? Každopádne, riešení je určite viacero. Ak ste zástancom štýlového bývania a netradičných riešení, možno by ste mohli popremýšľať nad kamennými exteriérovými obkladmi.

 

Obklady v praxi

Kamenné obklady je možné prispôsobiť všetkým typom obytných domov. Farebných prevedení prírodného kameňa  je viac než dosť a každý si určite bez problémov vyberie.  Práce je možné realizovať svojpomocne alebo pomocou špecializovanej spoločnosti.  Výhod využitia firmy, ktorá sa na tieto práce špecializuje, je viacero.  Prvou  je rýchlosť realizovania prác. Skúsený pracovník dokáže pracovať 3 krát rýchlejšie ako keď sa práce realizujú svojpomocne človekom bez skúseností z tejto oblasti. Ďalšou výhodou je cena a kvalita prevedenia. Zruční majstri vedia pracovať s kamennými obkladmi efektívne s minimálnym odpadom. Niekedy je naozaj lepšie nechať nosiť pracovné odevy ľuďom, ktorí sú na ne dennodenne zvyknutí a venovať sa činnostiam, ktoré vieme robiť lepšie.

 

Čo budete potrebovať

Na úspešnú realizáciu kamenného obkladu budete potrebovať profesionálne náradie. To si môžete zapožičať v špecializovaných predajniach, kupovať si ho výhradne na tento účel je neekonomické. Ak si budete realizovať práce svojpomocne, asi budete potrebovať lešenie. Cena zapožičania nie je síce vysoká, ale samotné rozloženie je náročné na čas. Náhradou lešenia môže byť pracovná plošina.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.