Pridané: 31. marca 2012 | Autor: admin

Okrasné záhrady

V dnešnej uponáhľanej dobe sa čoraz viac vzďaľujeme od svojich koreňov,  príroda sa nám postupom času stáva cudzia. Riešením, ako si priniesť kúsok zelene do našich životov, je okrasná záhrada. Nielen že si vytvoríme miesto, kde sa budeme cítiť príjemne, získame aj priestor na relax a odpočinok. Vytvoriť  peknú a funkčnú okrasnú záhradku ale nie je vôbec jednoduché. Nechajte sa preto inšpirovať našimi tipmi a radami.

Nápad

Aby bola záhrada ideálnou kombináciou praktického a estetického priestoru zároveň,  potrebujeme správny plán. Je veľmi dôležité si celý koncept najprv dôkladne premyslieť. Treba rátať aj s tým, že záhrada je živý organizmus, ktorý sa rozvíja, rastie.  Treba zoskupiť rastliny, ktoré majú radi vodu alebo rastliny ktorým vadí tieň. Plánovania je naozaj veľa a netreba ho zanedbať.  Vypracujte si podrobný grafický návrh, ktorého sa budete počas celej doby realizácie pridržiavať.

Záhradný nábytok

Do záhrady patrí aj záhradný nábytok. Môžete si zvoliť jednoduché riešenie stola a stoličiek alebo môžete siahnuť po komplexnej drevenej stavbe –altánku. Každopádne treba záhradnému nábytku vyčleniť v záhrade to správne miesto.  Pre relax a nerušenú pohodu sú vhodné záveterné časti záhrady s dobrým výhľadom na zeleň. A nemáte moc radi horúčavy, určite si vyberte tú časť záhrady, v ktorej je počas dňa aspoň čiastočný chládok.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.