Pridané: 10. mája 2012 | Autor: admin

Otázka zateplenia je čoraz aktuálnejšia

V súvislosti s neustálym zvyšovaním cien energií sa stáva otázka efektívneho zateplenia budov čoraz aktuálnejšou. Požiadavky na zamedzenie tepelných strát sú čoraz vyššie. Ak sa aj vy chcete pochváliť domácnosťou, ktorú možno označiť za nízkoenergetickú, budete musieť splniť zopár požiadaviek. Zatepľovanie musí byť vykonané podľa určitých štandardov.

 

Techniky a pracovné postupy

Najdôležitejšie je zadefinovať správne postupy zateplenia budovy. Tieto postupy sa líšia hlavne v závislosti na type stavby a na oblasti, v ktorej sa budova nachádza. Najlepším riešením je toto prekonzultovať s odborníkom. Ušetríte si tak veľa starostí a v konečnom dôsledku aj finančných prostriedkov.

 

 

Slovenské plastové okná

Jednou z najdôležitejších súčastí zateplenia sú práve plastové okná. Tie odporúčame nakupovať priamo od slovenských výrobcov. Iba tak máte zaručenú najnižšiu cenu a vysokú kvalitu. Pre bezproblémové riešenie plastových okien najvyššej kvality odporúčame vybrať profil salamander.

 

 

Nákup   materiálu

Je veľmi dôležité, vybrať si vhodnú predajňu, kde budete nakupovať materiál potrebný na zateplenie. Aj malé rozdiely v cenách môžu v konečnom dôsledku spôsobiť nemalé navýšenie rozpočtu. Vyberajte prezieravo. Niektoré spoločnosti vám ponúkajú napríklad aj odvoz materiálu zadarmo. Toto a veľa iného treba pri porovnávaní cien zohľadniť.

 

Kúrenie

Samotné zateplenie je vhodné doplniť o vykurovacie telesá s nízkou spotrebou. Správne vyregulovanie vykurovacej sústavy  potom zaručí efektívne využitie energií s minimálnymi  tepelnými  stratami.

 

 

 

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.