Pridané: 24. októbra 2016 | Autor: admin

Predsieň, brána do vášho kráľovstva

Pri zariaďovaní domu či bytu na predsieň takmer nemyslíme. Berieme ju ako miestnosť, v ktorej sa príliš nezdržujeme. Pred odchodom sa naposledy rýchlo skontrolujeme v zrkadle, učešeme neposlušné vlasy a utekáme do práce alebo na stretnutie. Pri príchode si v nej maximálne vyzujeme topánky a odložíme ich do botníka. Na vešiak zavesíme kabát a tašku, odložíme kľúče. Nie je to však celkom tak. Predsieň je totiž prvá miestnosť, ktorú uvidia vaši hostia, rodina, priatelia, známi a zvedavá poštárka. Nie je preto dobré ju zanedbávať.

mojnabytok.sk

Čo nemôže chýbať

Tak ako pri všetkých ostatných izbách, tak i pri predsieňach platí, že je len na vás, ako si ju zariadite. Ani tu sa fantázii medze nekladú. Predsieňový nábytok sa vyhotovuje v rôznych farbách, v rôznych tvaroch i variantoch. Vyberať si môžete dokonca z viacerých štýlov. Jedno však majú spoločné. Nemala by v nej chýbať skrinka natopánky i kabáty, vešiaky na stenu, a akje to len trošku možné, aj zrkadlo.

Obmedzenia? Jedno jediné

Jediné, čo vás môže obmedzovať v rozlete pri zariaďovaní, sú rozmery predsiene. Nepodliehajte panike. Toto obmedzenie nie je nijako zásadné. U majiteľov väčších predsiení v podstate žiadne. Majitelia menších si môžu pomôcť viacerými dobrými trikmi.

  • Nábytok voľte vo svetlejších farbách. Zosvetlí a rozjasní celú miestnosť.
  • Úložné skrinky zaveste na stenu. Ušetríte tým veľa dôležitého miesta.
  • Botník si zaobstarajte buď vysoký, alebo s výklopnými dvierkami.
  • Skriňa na odkladanie kabátov domácich obyvateľov nemusí mať dvere otvárané do priestoru.Dobré je zvoliť harmonikové. Zabránite potenciálnemu stretnutiu viacerých dverí.
  • Vešiaky na kabáty neriešte stojanové. Namontujte ich priamo na stenu vo vkusnom vyhotovení ako vešiakový panel.
  • Ak sa dá, zvoľte veľké. Opticky vám rozšíri miestnosť. Nebudete sa cítiť stiesnene.

 

Všetky súčasti predsieňového nábytku sa dajú zabezpečiť jednotlivo. Môžete si ich tak skombinovať presne podľa vašich predstáv. Keď si však nechcete komplikovať život, jednoducho zvoľte kompletnú zostavu. Je si z čoho vyberať.

A nezabudnite. Tak ako sú vraj oči bránou do duše, tak je predsieň vstupnou bránou do vášho príbytku. Nepodceňte to. Dajte už pri vstupe všetkým najavo, že máte vkus a že váš domov je zariadený čisto, elegantne, účelne a prívetivo. Aj poštárke.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.