Pridané: 4. decembra 2011 | Autor: admin

Ratan a umelý ratan v záhrade

Tieto na prvý pohľad dva podobné materiály sú v konečnom dôsledku veľmi rozdielne. Prírodný ratan sa môže pochváliť klasickým retro vzhľadom a môžeme ho prirovnať k rustikálnemu nábytku. Umelý ratan je jeho presným opakom. Pôsobí moderne a tak sa aj chová. Kladie dôraz na jednoduchosť údržby, moderný vzhľad a vysokú odolnosť voči poveternostným vplyvom. Dobre odoláva UV žiareniu a preto sa jeho farby vplyvom priameho slnka nemenia.

záhradný nábytok z umelého ratanu

Ako ho do záhrady naaranžovať

Nie je dôležité, z akého materiálu je záhradný nábytok vyrobený, vždy sa snažte dodržiavať pravidlo  „štyroch miest“ Ako ste už asi pochopili, vždy je nutné vytvoriť miesto aspoň pre štyri dospelé osoby.  Nezáleží či ste doma sám alebo ste traja. Rozloženie nábytku závisí od vášho vkusu a od vášho estetického cítenia. Záhradný nábytok vždy rozmiestňujeme s ohľadom na funkčnosť priestoru.

 

Nezabudnite na stolík

Dominantným prvkom aj v prípade záhradného nábytku je samozrejme  stolík. Ten by mal byť v súlade – farebnom aj materiálovom, s ostatnými prvkami nábytku a zároveň dostatočne pevný. Dôležitá je hlavne odolnosť vrchnej dosky stola, ktorá je veľmi namáhaná poveternostnými vplyvmi. Je vystavovaná priamemu slnku, dažďu a často krát aj mrazu.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.