Pridané: 4. apríla 2012 | Autor: admin

Zariaďujeme Jedáleň

Ak patríte medzi tých šťastnejších a jedálenskému stolu ste mohli vyčleniť samostatnú miestnoť, tento článok je určený práve pre vás.  Povieme si, ako zariadiť jedáleň a čomu sa vyvarovať. Na pomoc sme si zavolali interiérového dizajnéra Petra Lipu.

 

Výber stola

Centrom pozornosti jedálne sa určite stane stôl. Ak začneme sledovať ponuky predajcov  ponúkajúcich jedálenské stoly, určite narazíme na veľmi širokú ponuku. Ako si ale vyberať? Základom je správny rozmer, ktorý berie ohľad na počet osôb, pre ktoré je určený. Ak vám to priestorové možnosti dovolia, určite odporúčame vybrať stôl väčších rozmerov.  Druhou kritériom pri výbere stola je materiál. Odporúčame, ak sú stoly celodrevené. V prípade drevotrieskovej hornej dosky stola dbajte na kvalitu jej spracovania.

Stoličky

K jedálenskému stolu patria jedálenské stoličky. Stoličky vyberáme nielen podľa vzhľadu ale aj podľa ich vlastností. Je dobré, ak je stolička z materiálu, ktorý umožňuje jej jednoduché čistenie. Látkové časti sedačky sú z tohto hľadiska vyhodnocované ako nepraktické.  Pri výbere stoličky sa zamerajte aj na jej stability. Nestabilná jedálenská stolička môže byť nebezpečná.

 

Úložné priestory

Nikdy nie je na škodu, ak sa v jedálni nachádzajú skrinky. Ich úložné priestory nám ponúkajú dostatok miesta na predmety súvisiace s činnosťami jedálne. Svoje miesto si v nich nájdu taniere, poháre, servítky a príbory.  Komoda v jedálni zároveň dobre poslúži ako miesto na dočasné uskladnenia potravín, pripravených na servírovanie.

 

Dúfam, že boli naše rady pre vás prínosné  a pomôžu vám získať peknú a funkčnú jedáleň.  Ranná gurmánska káva servírovaná v štýlovo zariadenej jedálni je často neopísateľným zážitkom.

 

 

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.