Pridané: 6. septembra 2015 | Autor: admin

Zariaďujete si vlastný bar? Ukážte svoj osobitý štýl!

Otvárate vlastný bar, kaviareň, penzión či reštauráciu? Kým si vybavíte vhodné potvrdenia na spustenie podnikania, mali by ste zamyslieť aj nad tým, ako čo najlepšie naplniť vaše predstavy o kapacite vášho zariadenia a celkovej logistike, ktorá vám prinesie žiadanú klientelu. Bar totiž nie je len akýmsi podnikom na posedenie s priateľmi, ale miestom, kde to skutočne žije. Ľudia sa tam chcú zabávať, debatovať, popíjať dobrú kávu či miešané drinky a niečo malé zobkať. Ak im prirastie časom k srdcu, máte vyhraté!

 

barový nábytok

 

Zvážte štýl a účelnosť priestorov

Výber zariadenia baruovplyvňuje najmä účelnosť a funkčnosť, ktorú chcete dosiahnuť.Dizajn v takýchto podnikoch stále napreduje, myslite preto na to, ako má vyzerať váš interiér, aby ste sa vedeli prispôsobiť moderným trendom. Kvalitné logistické riešenia musia zabezpečiť vášmu personálu, aby mal poruke všetky potrebné prístroje a suroviny na prípravu nápojov či snackov. Vaše kreatívne návrhy vám vedia preniesť do reálneho diela odborníci, ktorí sa zariaďovaniu interiérov a exteriérov venujú roky. „Mali by ste si vopred premyslieť, aké interiérové či exteriérové stoličky a stoly sa hodia do vášho kaviarenského či hotelového zariadenia,“ radia odborníci na zabezpečovanie nábytku do zariadení zo spoločnosti Dublino Slovakia.

 

Odlíšte sa a klientela si vás nájde

V prvom rade sa zamyslite nad tým, čím bude váš bar špecifický od plejády ostatných barov a ako sa môžete odlíšiť. Špecifickým ho môže robiť aj jeho tematika, vybavenie a celková atmosféra, ktorá bude pôsobiť na vašich hostí. Bar v rockovom duchu sa bude totiž niesť v inom štýle ako bar, ktorý chcete prispôsobiť serióznejšej klientele, ktorá si k vám z času na čas zájde na drink, kávu či zákusok. Je potrebné vedieť sa ich prianiam flexibilne prispôsobiť.

Nezabudnite svoju pozornosť venovať aj samotnému baru či barovému boxu. Podľa odporúčaní expertov sa bar ako taký vždy delí na tri časti: barová časť, barové zápultie a barové zázemie. Barová časť tvorí dominantu celej miestnosti. Jej súčasťou by mali byť aj pohodlné barové stoličky, pričom trendovým materiálom je už roky kombinácia dreva a kovu. Aj keď nie sú vyložene dominantným kusom nábytku, dokážu miestnosť vyzdvihnúť, pridať šmrnc a želaný zaujímavý detail.

 

Drink vonku? Žiadny problém, ak s tým rátate

Máte v pláne bar či kaviareň prevádzkovať aj vonku? Môžete si tiež vybrať barové stoličky a stoly do exteriérov, akými sú napríklad terasy alebo vonkajší letný bar v záhrade. Práve na takéto miesta sa perfektne hodia plastové alebo drevené barové stoličky, ktoré sú trvácne a ľahko udržiavateľné, exteriérový launge nábytok obsahujúci kreslá, dvojkreslá, pohovky či stoly, alebo i exteriérové barové či stolové nohy.

Aby ste vašim hosťom vytvorili tú správnu atmosféru pod šírym nebom, oživte priestory sadou štýlových lámp, svietidiel, kvetináčov rôzneho druhu.Tieto štýlové doplnky navodzujú príjemnú atmosféru v interiéroch ale aj na vonkajších terasách.Správne vybavenie baru, zásoby potravín a nápojov je však len polovica bitky, ktorú musíte zdolať. To, že sa dostaví úspech a vášmu podnikaniu sa začne dariť, zistíte jednoducho. Každý deň sa u vás objavia noví zákazníci.

Autor článku
admin

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.